Hoşgeldiniz  

ÜLKEM VERDİĞİ ŞEHİTLERE YANAR, KİMİLERİ HAYRAT ÇEŞMESİ PEŞİNDE KOŞAR NE GÜNLERE KALDIK.

RAMİZ DAYI | 31 Ağustos 2019 | Alt, Asayiş, Foto Galeri, Güncel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Üst


RAMİZ DAYI
ramizdayiii45@gmail.com

Saygı değer okurlarımız size yalansız, yansız haber yapacağımıza söz verdik ve aynı şekilde devam edeceğiz. Bildiginiz gibi ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir.Sınırlarımızda olan ciddi derecedeki tehditler çatışmalar mevcut.Bizler evlerimizde rahat oturabiliyor ve yaşamlarımızı sürdürebiliyoruz ancak hergün bir Türk askerimizin şehadet mertebesine eriştiğini duyuyoruz.Evet onlar canını veriyor bizim için ülkemiz için mücadele veriyor ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Allah hepsinin mekanlarını nur cennet etsin. Fakat ülkemiz bunca zorluk içinde mücadele ederken anaların yüreği yanarken Devletimiz bunca zorluğa göğüs germeye çalışırken karşımıza çıkan saçmasapan paylaşımlar gerçekten bizi rahatsız ettiği için bu yazıyı yazmaya karar verdik.


Tevfik DİKER.

Son üç aydır sınırlarımız da ciddi çatışmalar mevcut ,bununla ilgili tüm bakanlıklar ,devlet görevlileri ,vekiller seferber olmuş durumdayken bir bakıyoruz ki geçmiş 19./20. dönem Manisa Milletvekilliği yapmış Alasehir’li olduğunu belirten Askeriyeden emekli bir zat tutturmuş bir türkü gidiyor. Evet kendini yolsuzlukla mücadele derneği kurucusu olduğunu belirten ve askeriyeden emekli olduğunu belirten bu zat haftalardır bir şehit haberi yayınlamadı, sizcede ilginç değil mi ? Koskaca emekli vekil ülkenin içinde bulunduğu durumla hiç alakası bile yok,üstelik şehit haberlerinin olduğu günlerde çatışmaların en ciddi olduğu dönemlerde kendisi Zeki MÜREN müziği eşliğinde yat sefası yapıyordu. Bu nasıl bir durum sizlere sormak isterim takdiri sizlere bırakıyorum sayın okurlarım. Tarafımıza gelen bilgiler doğrultusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda size bunları yazıyoruz. Bu zat Alaşehir Devlet Hastanesinde Fuhuş var iddiasıyla kendisine asıl fuhuş suçlularının kendilerini aklamak adına yaptığı iddialar doğrultusunda hareket ederek paylaşımlar yapmış üstüne üstlük fuhuşun asıl suçlusu olan taşeron işçisi erkeği nerdeyse kahraman etmiş. Ama bu vekilimiz bu derece ciddi bir suçlamayı da nedense doğruluğunu araştırma gereği duymamış. Tüm hastane çalışanlarının zor durumda kalmasına sebep olan emekli Milletvekiline ve bu ahlak dışı ilişkiyi fuhuşu yapan taşeron işçileri olan erkek ve bayana öfke çığ gibi büyümekte olduğu tarafımıza bilgi olarak ulaştırılmıştır. Evli olan üç çocuk babası taşeron işçi erkek ve iki çocuk sahibi eşinden ayrı taşeron işçi kadın aldığımız bilgiler doğrultusunda ikiz doğum yapmış olan kadın arasında yaşanan Fuhuş ilişkisini aklamak için Alaşehir Devlet Hastanesi çalışanları mı hedef alındı? Sayın emekli vekilimiz işini gücünü bırakmış ülkemizin bu zor günlerinde yaşına başına bakmadan ülkemizde adalet kurumlarının, yetkili bakanlıkların ve idari yetkililerin yapacağı soruşturma ve davalara yönelik, liyakata yönelik paylaşımlar yaparak gündemi karıştırmaya çalıştığı görülmektedir.

Bu sayın emekli vekilin birde hayrat çesmesi varmış ama sürekli yıkılıyormuş. Sayın vekilimiz ceşmemde çeşmem diyerek kaymakamlığı, valiliği, savcılığı ayağa kaldırmış. Tarafımıza gelen bilgilerde halk isyanda bıkmışlar bu vekilin hayrat çeşmesi paylaşımlarından. Ayrıca tarafımıza yapılan bilgi ve belgeler de ise Alaşehir halkının ve hastane çalışanlarının bu vekilin yaptığı asılsız yalan haberlerden dolayı çok zorlandıklarını kendisine yayın yasağı getirilmesi gerektiğini ayrıca bu paylaşımlar ile ilgili yargılanmasını istediklerini belirtiyorlar. Sayın 19./20. Emekli vekilimiz Alaşehir Devlet hastanesi çalışanları üzerinde nasıl bir intibah bıraktığı araştırmasını da yaptık.Kendisi hakkında herkes suç duyurusunda bulunmak istiyormuş ama Alaşehir devlet Hastanesi’nde kesinlikle fuhuş olayına şahit olmadıklarını, ise girerkende asla bir durum olmadığını belirtmişlerdir ayrıca Kurum amirlerine böyle saldırırken asılsız suçlama yaparken bizede bulaşır ,bizimle de uğraşır diye çalışanlar suç duyurusunda bile bulunamamış.Sayın vekilimizin Akhisar’da ki olayı Alaşehir Devlet Hastanesi idaresi ve çalışanlarının fotoğrafları ile aynı karede paylaşmış olması da algıda yanıltma yaparak sanki Alaşehir Devlet Hastanesi’nde de bu olaylar olmuşçasına bir algı yaratmaya çalıştığı bilgiside yüzlerce kişi tarafından bize ulaştı.Sayın emekli vekilimizin liyakat konusundaki paylaşımları da manidar .Biz araştırdık , tüm bilgi ve belgeler doğrultusunda yazılarımızı hazırlıyoruz. Sayın vekilimizin de ortaokul mezunu işçi A.B’nin verdiği iddialar doğrultusunda değilde yönetmelikler doğrultusunda paylaşım yaparsa taşeron işçilerin personel şefliği için eğitim seviye zorunluluğu olmadığını ,yataklı tedavi kurumları yönetmeliğinde temizlik personel şefi diye bir kadronun olmadığını, 02.04.2018’den itibaren bu taşeronların 4/d kadrosuna geçirildiğini ve her çalışanın aynı görevde devam ettiği herhangi bir atama kadro şeflik olmadığını,diğer hastanelerde olduğu gibi 50’nin üzerinde işçisi olan kurumun personel şef/sorumlusu olması gerekliliğini görecektir. Yani sayın vekilimize iyi bir araştırma yaparak asılsız iddalar yapmamasını tavsiye ederiz. Yazılarımız devam edecek Yansız , yalansız,dürüst yayıncılık anlayışı ile.

Mesele ölmek değil yeğen dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele yeğen.

 

602 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle