Hoşgeldiniz  

Tevfik DİKER’e Şok Haber.!

admin | 25 Şubat 2020 | Alt, Üst, Yaşam A- A+

Tevfik DİKER’e Şok Haber.!

Tevfik Diker bundan yaklaşık 8 ay önce varan 1,2,3,4,5,6,7,8,9 paylaşımları yaparak kendini gündeme düşürmeye çalışmıştı.
Bunun üzerine karşı tarafın şikayetçi olmasının üzerine Diker‘i Ankara Çankaya Kararkolunda verdiği ifade de şunları diyor ;
-Benim herhangi bir sosyal medya hesabım yoktur kişilerin kendisi tanımam bir husumetim de yoktur kişiler hakkında herhangi bir yerde paylaşım yapmadım. Diyerek kendini korumaya ve tehtit savurmaya devam etti.
Bu verdiği ifadenin üzerine sosyal medya hesaplarında her dakika olarak yaptıklarını ve Alaşehir olaylarını paylaşmıştı.
Bu ifadesinin üzerine 2019/776 ve 2019/777 mahkemlerince duruşma başlatılmıştı.

2019/776 Alaşehir Asiye Ceza  Mahkemesinin 2. Duruşmasına A.B Tevfik DİKER‘in köyünün eniştesi olduğunu ve kendine yardım edeceğini sen bana herşeyi gönder ben paylaşırım dediğini durumşma salonunda söyledi
A.B’de bunun üzerine elinde bilgi belge ne varsa herşeyi Tevfik Diker‘e gönderir. Yani kısacası A.B elindekileri Diker‘e gönderir.Diker‘de bu bilgi belgeleri gün gün sosyal medya hesaplarında paylaşır.  Mahkemeye gelmeyen Tevfik DİKER hakkında’da yakalama kararı koyulması üzerine Diker ilk önce savcıya kripto fetöcüleri ve skandal, sapkın, sapık,ilişkilerde adı geçenleri koruyor diyerek HSK’ya şikayette bulundu. Kendisi de pisikolojim ve ruh sağlığım bozuldu diyerek kendini bu işlerden korumaya çalıştı.

Türk Ceza Kanunun 288. Maddesinde şöyle diyor : Görülmekte olan bir davada veya yapılmakta olan bir soruşturmada, hukuka aykırı bir karar verilmesi veya bir işlem tesisetmesi ya da gerçeğe aykırı beyanda bulunması için, yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı hukuka aykırı olarak etkilemek amacıyla alenen sözlü veya beyanda bulunan kişi, elli günden az olmamak üzere adli para cezası ile cezalandırlır.

Yani Diker yukarıda yazmış olduğum kanun maddesini bizzat eziyor.


6389 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle