Hoşgeldiniz  

TEVFİK DİKERE AÇIK MEKTUP

admin | 08 Haziran 2020 | Alt, Foto Galeri, Güncel, Gündem, Manşet, Üst, Yaşam A- A+

TEVFİK DİKERE AÇIK MEKTUP

Tenkitlerimizin şahsınıza ve özelinize ve dahi mahremiyetinize yönelik değil, itirazımızın yaptıklarınıza ve yazdıklarınıza yani bize göre uygunsuz olan fiillerinize yönelik olduğunu öncelikle belirtmek isterim. Zira her insanın mahremiyeti kutsaldır ve özelinin de dokunulmazlığı vardır. Bu nedenle insanların mahremiyetine saldıran, ancak kişilerin kendilerini ilgilendirmesi gereken özellerini ifşa eden şahısların bu uygunsuzluklarının ve yanlışlıklarının en ağır şekilde […]

Tenkitlerimizin şahsınıza ve özelinize ve dahi mahremiyetinize yönelik değil, itirazımızın yaptıklarınıza ve yazdıklarınıza yani bize göre uygunsuz olan fiillerinize yönelik olduğunu öncelikle belirtmek isterim. Zira her insanın mahremiyeti kutsaldır ve özelinin de dokunulmazlığı vardır. Bu nedenle insanların mahremiyetine saldıran, ancak kişilerin kendilerini ilgilendirmesi gereken özellerini ifşa eden şahısların bu uygunsuzluklarının ve yanlışlıklarının en ağır şekilde eleştirilmesinin çok doğal karşılanması gerektiğinine inanmaktayım.

Sayın DİKER,

 Alaşehirlisiniz. Askeriyeden emekli olduktan sonra siyasete atıldınız. Milletvekilliği yaptınız Mensubu bulunduğunuz parti içerisinde önemli görevler aldınız. Nasıl bir siyasetçi olduğunuz hususunun ve icraatlarınızın kabul görüp görmediği konusunun takdiri  elbette Alaşehirlilerindir. Halk nezlindeki  takdir derecesini ve insanların gönlündeki yerlerinin ölçülmesinde elbette kimi kriterler vardır. Mesela, Alaşehir’e geldiğinizde kaç kişi tarafından ve nasıl karşılandığınız  ya da yaptırdığınız hayratın ve adınızın verildiği parkın açılışına katılan vatandaş sayısı sizin Alaşehirliler nezlindeki değeriniz ve öneminiz konusunda önemli göstergelerden biri olarak kabul edilebilir.

Sayın DİKER

Aslında bizim birbirimizi çok iyi tanımamız gerekiyor. Yolsuzlukla Mücadele Derneğinin faaliyetlerinde ve ulusal basında köşe yazarlığı yaptığınız zamanlarda yollarımızın kesiştiği çok zamanlar olmuştu sizinle… Hatırladınız mı? Bir zamanlar Beşeylül Gazatesi olarak ortaya çıkardığımız TARİŞBANK yolsuzluğunda ve Piyadeler’in MERA olayı konusunda siz ortada yoktunuz. BAKKALLAR ODASI  nın Fax’ından oda adına Melih AŞIK’a  çektiğiniz iletide vardınız ama….Yine ikibinli yılların başında köşe yazarlığı yaptığınız GÖZCÜ gazetesinde 3 gün arka arkaya ‘’KİM BU ÖĞRETMEN?’’ ‘’BU GÜCÜ KİMDEN ALIYOR?! ‘’Bakanlık devrede’’ başlıkları ile beni manşete taşımıştınız da bakanlık ve vilayetin tüm müfettişlerini başıma sarmıştınız.

O günlerde bizden hatırı sayılır bir kazanç da sağlamıştınız. Hakaret Davası açmıştınız Ankarada. Bizim avukatımız gönderdiğimiz parayı davaya itiraz etmek için harcamak yerine harçlık olarak kullanınca siz davayı kazanmıştınız.

            Bu girişgahtan sonra şimdi gelelim asıl konumuza . Yani hastane olaylarına ve yaptığınız yanlışlara ve dahi bulunduğunuz uygunsuz paylaşımlara …..Merak etmeyin ….Kesinlikle (sizin yaptığınızın aksine biz)hakaret ya da tehdit cümleleri kullanmayacak ve asla mahremiyetinize dokunmayacağız.

Sayın DİKER

Hastane ve Alaşehirdeki diğer yolsuzluk olaylarında bizim gayretimiz  bağcıyı dövmek değil üzüm yemekti. Devletin kasasına el uzatanların, yetim hakkı yiyenlerin ve halkın sağlığı ile oynayanların ipliğini pazara çıkarmak içindi uğraşımız ….. Ama sonra devreye siz girdiniz. Magazin merakınız ve insanların mahremiyeti noktasındaki pervasızlığınız işi sulandırdı ve konuyu amacından saptırdı.Bu olaylar üzerinden yürütmeye çalıştığınız AK Parti düşmanlığı siyasetiniz ve Sn.Murat BAYBATURU yıpratma uğraşınız esas meseleyi ikinci plana itti.

            Bunu yaparken insanları kullandınız. Belge ve bilgi vermek istemeyenleri tehdit ve gizlice aldığınız ses kayıtlarını yayınlayarak rencide ettiniz. Bireylerin mahremiyetlerini aşikar kıldınız. Suç olmasına rağmen isteyen herkese porno görüntülerini özelden gönderebileceğinizi ilan ettiniz. (Akhisar Özel Hastane) Hızınızı alamadınız bazen yanlışlıkla kendi mahrem görüntülerinizi ve ses kayıtlarınızı dahi birilerine gönderme gafletinde bulundunuz. Size güvenen herkesin bu duygularını istismar ettiniz. Sn. Murat BAYBATUR ile yaptığınız özel konuşmayı dahi anında başkalarına servis ettiniz. Bu yanlış davranışlarınız yüzünden siz Alaşehire ve Alaşehirlilere fayda sağlamak yerine büyük zararlar verdiniz.

Sayın DİKER

            Bundan dolayıdır ki, size tavsiyem ve sizden ricam lütfen Alaşehirden ve Alaşehirlilerin üzerinden  elinizi çekiniz. Alaşehirin ve kendi iyiliğiniz için bunu yapınız Bu yetmez……TAŞERON olarak kullandığınız internet sitelerini ve kalemşörlerini de susturun. Sizden son olarak ricam, bir kenara çekilip sakin bir kafa ile empati kurmanızdır. Mesela şöyle düşünün: Birinin elinde sizinle ilgili mahrem görüntüler ya da bir bayanla twiter yazışmalarınız ve ses kayıtlarınızın olduğunu hayal edin. Sonra bunları da sizin çok sevdiğiniz Ayhan ÜNAL a verdiğini düşünün ve  bundan sonra olacakları hayal edin. Böyle yapın ki artık bu tür hatalara düşmeyesiniz. 

 

 

KAYNAK : https://www.batipostasi.com/tevfik-dikere-acik-mektup/

600 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle