Hoşgeldiniz  

SİYASET GÜNDEMİ ISINIYOR !!!

admin | 24 Ağustos 2019 | Foto Galeri, Güncel, Gündem, Manşet, Üst A- A+

SİYASET GÜNDEMİ ISINIYOR !!!

Alaşehir’de siyasi partilerin son baharda kongre süreçleri başlıyor. 2019’un son çeyreğinde patiler kongrelerini yapacak. 71 yl yıl sonra, 31 Mart yerel seçimlerinde Alaşehir’de iktidara gelen CHP’de kulis çalışmaları devam ediyor. MHP’de bir hareketlilik söz konusu değil. AK Parti’de ise iddiaların önü arkası kesilmiyor.

Alaşehir’de siyasi partilerin son baharda kongre süreçleri başlıyor. 2019’un son çeyreğinde patiler kongrelerini yapacak. 71 yl yıl sonra, 31 Mart yerel seçimlerinde Alaşehir’de iktidara gelen CHP’de kulis çalışmaları devam ediyor. MHP’de bir hareketlilik söz konusu değil. AK Parti’de ise iddiaların önü arkası kesilmiyor.Alaşehir’de yakın bir zamanda siyasetin ısınması bekleniyor. Zira, partilerde, bu yılın son çeyreğinde kongre süreçlerinin başlaması ön görülüyor. Bu minvalde AK Parti, CHP ve MHP’de kulisler başladı bile. Söz konusu partilerde mevcut ilçe başkanlarının durumu merak ediliyor. Kongrelerde aday olmayı düşünen siyasiler çalışmalarına start verdi.

CHP’DE KULİS ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

71 yıl sonra, 31 Mart yerel seçimlerinde Alaşehir’de iktidara gelen CHP’de kulis çalışmaları devam ediyor. Mevcut İlçe Başkanı Ahmet Akgündüzün kongrede aday olmayacağı konuşuluyor. İsmi bizde saklı olan bir partilinin adaylık için çalışmalarına başladı bile. Karşısına aday çıkıp çıkmayacağı ise şuan için muamma. Partide etkin isimler, çalışmalarına başlayan isim üzerinde ittifak etmezse, bir adayı daha sahaya süreceği konuşuluyor. Bilindiği üzere CHP’de etkin 4 kanat bulunuyor.

MHP’DE BİR TIK YOK

MHP’de ise bir hareketlilik yok. Mevcut İlçe Başkanı Ali Uçak’ın tutumuna göre, şekillenmesi bekleniyor. Uçak’ın takınacağı durum, merak ediliyor. Kulislerde Ali Uçak’ın da aday olmayacağı konuşuluyor.

AK PARTİ’DE KAZAN KAYNIYOR

En hareketli partide AK Parti. Kongrede şuan için 6 ismin adı geçiyor. İtaat kültürünün en etkin olduğu Ak Parti’de, yaşanacak süreç, dikkat çekmeye namzet. İddiaların önü arkası da kesilmiyor. Hastane olaylarının gölgesinde kongreye gidecek olan AK Parti’de, mevcut ilçe başkanı Murat Ertük’ün durumu merak konusu. İddialardan en ilginç olanı ise Kadir Daş’ın isminin Ak Parti ile anılması. Yerel seçimlerde BBP’den belediye başkan adayı olan Daş’ın seçim sürecinde takındığı tavır, kullandığı siyasi dil ve Cumhur İttifakı kanadına yönelik ağır ithamları, Alaşehirlilerden tepki çekmiş, hatta diyet borcunun gereğini yerine getirmek için Cumhur ittifakına darbe vurmak için aday olduğu dillendirilmişti. Kadir Daş ve avanesinin şimdi ise sığınacak liman arayışına girdiği belirtiliyor. Ak Parti tabanının Kadir Daş’a sıcak bakmadığı, hatta partide büyük bir kesimin de özellikle karşı çıktığı biliniyor. Bu söylentilerin kasıtlı bir şekilde çıkarıldığı da konuşuluyor.

kaynak : beseylul.com

356 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle