Hoşgeldiniz  

Sarıgöl’ün İçme Suyu Depolarına 1 Milyon 900 Bin TL’lik Yatırım

admin | 15 Eylül 2019 | Ekonomi, Foto Galeri, Güncel, Gündem, Manşet, Yaşam A- A+

Sarıgöl’ün İçme Suyu Depolarına 1 Milyon 900 Bin TL’lik Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesinde 1 milyon 900 bin TL yatırım bedeli ile 49 içme suyu deposu ve 25 terfi binasında yürüttüğü bakım onarım çalışmalarını tamamladı. Yenileme çalışmaları ile vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz içme suyu temin edildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki içme suyu depolarında bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Sarıgöl’de 49 adet içme suyu deposu ile 25 adet terfi binasındaki tadilat çalışmaları tamamlandı. 1 milyon 900 bin TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen çalışmayla depolarda öncelikle; eski vana ve boruların değişimi ile yalıtım ve fayans döşemeleri yapıldı. Sonrasında ise dış cephe ve çevre düzenlemeleri de tamamlanarak vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu temin edildi.

49 içme suyu deposu, 25 terfi binası yenilendi

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, hanelere ulaşan suyun daha sağlıklı olması için idare olarak yoğun mesai harcadıklarını belirterek, “17 ilçemizde kurulduğumuz günden bu yana içme suyu depolarında bakım onarım çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Manisa’daki içme suyu depolarımızın tamamını yenileme noktasında çok az bir çalışmamız kaldı. Sarıgöl ilçemizde 49 içme suyu deposu ve 25 adet terfi binasındaki çalışmalarımızı tamamladık. Geçici kabul işlemleri yapılacak. Yatırımlarımızı adım adım tamamlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile hemşerilerimizi yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşturmaya
devam edeceğiz” dedi.kaynak : manisa.bel.tr

479 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle