Hoşgeldiniz  

Okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor? MEB 2019 – 2020 takvimini açıkladı!

admin | 24 Ağustos 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Üst, Yaşam


admin
info@alasehirsondakika.com

Eylül ayının gelmesine az bir zaman kala “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtı öğrenciler ve velileri tarafından araştırılmaya başlandı. Henüz yaz tatilini bitirmemiş olanlar olduğu gibi tatilini bitirip yeni eğitim öğretim yılına hazırlanan öğrenciler de var. Her yeni dönemde olduğu gibi bu dönemi de heyecanla bekleyen öğrenciler öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmak için gün sayıyor. Gözlerini Milli Eğitim Bakanlığı‘na çevirenler için müjde geldi. MEB, 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı. Uyum haftası kapsamında olan öğrencilerin okula daha erken başlayacağını bildiren MEB, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtını da açıkladı. Buna göre; okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?

Haziran ayında karne alan öğrenciler yaz tatillerini doya doya keyifle geçirdiler. Şimdilerde ise başka bir heyecan yaşıyorlar. Yeni dönem için heyecan ve merak içerisinde olan öğrenciler okulların açılmasını dört gözle bekliyor. Hem öğretmenlerine hem de arkadaşlarına kavuşacak olmanın getirdiği mutluluk ile yeni dönem okul hazırlıklarını yapan öğrenciler için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtını verdi. Buna göre; yeni eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLIYOR? MEB AÇIKLADI!

Okullar bu yıl 9 Eylül tarihinde başlayacak ve yeni sisteme göre 18 Eylül tarihine kadar devam edecek.

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek.

1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020’de ikinci dönem başlayacak.

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

UYUM HAFTASI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

9. sınıf öğrencileri, ilkokul birinci sınıf, okul öncesi, imam hatip ortaokullarının 5’nci sınıf öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencileri, yeni girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlamaları açısından 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimi için okulda hazır bulunacak.

TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI MI?

‘Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e göre, ilk ve ortaokulda teneffüs süreleri 10 dakikadan 15’e çıkarıldı.

kaynak : sabah.com

425 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle