Hoşgeldiniz  

Güzel Alaşehir’in Değerli Halkından İntikam’mı Alınıyor ?

AYŞE HAFSA SULTAN | 30 Ağustos 2019 | Alt, Foto Galeri, Güncel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Üst


AYŞE HAFSA SULTAN
aysehafsasultan430@gmail.com

Toprağıyla güzel ,suyuyla güzel, havasıyla güzel , insanı ile güzel Alaşehir. Yıldırım Beyazıt’ın da dediği gibi ne Alâşehir. Evet gerçekten de herşeyiyle güzel olan Alaşehir son zamanlarda yapılan haberler ve sosyal paylaşımlardan da takip ettiğimiz gibi güzel olan ne varsa yok edilmeye mi çalışılıyor. Alasehir’de yaratılmak istenen ne. İlçe’nin hemen hemen her resmi kurumunu hedef alan sosyal paylaşımlar ve köşe yazıları ile varılmak istenen yer ne? Bu haberleri uzun süredir haber yayın sitesi olarak takip etmekteyiz ve bunun yanında tarafımıza yağmur gibi bilgi belge yağmakta tüm bunların sonucu olarak artık gerçekleri yazmanın gazetecilik ve habercilik ahlakının gerekleri noktası sebebiyle sizlerin huzuruna çıkmaya karar verdik.

Çok saygı değer Alaşehir halkı aslında bunca karalama bunca paylaşım neden hiç düşündünüz mü ve bu paylaşımlar sonucunda insanlar neler yaşamıştır belkide o kurumlarda çalışan yakınlarınızda vardır nasıl bir psikolojik yıkım ,nasıl bir mobing (psikolojik baskı) olduğunu düşündünüz mü? Kiminiz işçi, kiminiz memur, kiminiz ev hanımı, kiminiz yönetici, kiminiz eğitimci, sağlıkçı, esnaf, işadamı, çiftçi, en önemlisi de birer birey ve anne babasınız. Şimdi hepinize sormak isterim bulunduğunuz işyerinde, arazide, fabrikada yada kurumda iki kişinin yapmış olduğu ahlaksızlıktan dolayı üzerinize iftira gelse ve bu sosyal medyada yayınlansa ama hicbirşekilde size gelen suçlamanın aslı astarı belgesi somutluğu olmasa ancak bu olay sosyal medyada yayınlansa ne yapardınız? Kime ne anlatırsınız?Bu soruyu kendinize sormanızı önce sizden rica ediyorum. İşte son zamanlarda Alaşehir Devlet Hastanesi’nde yaşanan durum bu sevgili dostlar. Haftalardır yaptığımız araştırmalar ve tarafımıza gelen belgeler telefonlar işin başka bir yüzü olduğunu bize gösterdi. İki kişi arasında yaşanan kabul edilemez bir ilişkinin olması bunun yanında bahsi geçen erkeğinde bayanında birbirlerine fiziksel şiddet uygulamaları sonucu işten çıkarılmaları söz konusu olduktan sonra kişilerin kuruma ve kurum idaresine, tüm çalışanlarına çok ağır ithamlarda bulunarak karalama politikası içine girmeleridir.

Ayrıca kurumda çalışan birçok kişi tarafımıza ulaşarak şunları anlatmışlardır. Bu haberler köşe yazıları sosyal paylaşımlar olduktan sonra kurumda çalışan özellikle bayan arkadaşlara gerek sosyal hesaplardan gerekse sözlü olarak ahlak dışı tekliflerde bulunanlar olmuş, bunları açıkça paylaşmayacağım gerçekten mideniz kaldırmaz. Birçok bayan işçinin bu çirkin ithamlardan dolayı kurum içinde huzurlarının kalmadığı ,aile huzurlarının olmadığını ve çalışmak bile istemediklerini belirtmişlerdir

Sevgili okurlarım asıl işin akıl almayan tarafı ise geçmiş bir dönemin ve bu ilçenin çocuğu olup bu ilin vekilliğini yapmış muhterem zattın bu karalamaları hiçbir araştırma sorgulama yapmadan elinde somut bir belge olmadan çok kolay bir şekilde onca çalışanın namusuna iffetine atılan iftiraları insanları çok ağır bir vebal içinde bırakan iddiaları paylaşmasıdır.

Bu şehrin çocuğu olduğunu söyleyen ve bu halk tarafından geçmişte milletvekili seçilen bu muhterem neden şimdi kendini seçen ilçenin kurumlarına bu kurumlarda çalışan ve bu ilçenin insanları olan kişilere bu karalamayı layık gördü. Amacı neydi? Sizler için araştırdık ve sonuca ulaştık bu sayın vekil zamanında bu ilçede herhangi yararlı bir hizmette bulunamadığı için bir konuşması esnasında yuhlanmış ve kürsüden aşağı inmek zorunda kalmış yani anlayacağınız beklediği desteği görememiş o gün yaşadıklarının intikamını mı alıyor acaba diye soruyor insan kendine..

Evet bu konu ile ilgili sitemize yüzlerce bilgi geldi. Vekilliği döneminde taş üstüne taş koyamayan sayın vekil Alaşehir deki tüm kurumları ve insanları hedef alarak geçmişin intikamını alıyormuş meğerse..

Bugüne kadar Sayın Tevfik Diker’in paylaşımlarını izledik dinledik kendisi hep yansız olduğunu haklı kişilerin arkasında olduğunu belirterek A.B’nin bir günah işlediğini ama Alaşehir Devlet Hastanesi’nde bir fuhuş çetesi olduğunu ve kendisine gelen iddialar doğrultusunda yazılar yazıp paylaşımlar yaptığını belirtti.Ancak haftalardır yapılan paylaşımlarda fuhuş olduğu ,tehdit oldugu ,cinsel istismar olduğuna dair somut bir belge sunamayan Diker yalnızca A.B’nin yaptığı iftiraların ötesine geçemediğini medya olarak hepimiz izledik.Hep yazılar yazıldı sorular soruldu ancak şu soruyu sormak aklınıza geldi mi ?Bir ülkenin geçmiş dönem milletvekili halkın temsilcisi neden bir kişinin yaptığı iddalar doğrultusunda tüm Alaşehir Devlet hastanesindeki Çalışanları karalama politikası içine girer,Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli organlarından biri olan devlet hastanesini toplumun gözünde kalitesizleştirme amacını güder. Sayın Diker diyor ki tarafıma bilgi belge yağdı. Asıl bilgi ve belgeler ne? Neden A.B’nin nasıl biri olduğu anlatılmıyor da sürekli mağdur kılınarak sanki yaşadığı ilişki çok ahlaki bir olaymış gibi konular başka kişi ve olaylara çekiliyor.Basın ekibi olarak herşeyi araştırdık ve tarafsız gazetecilik adına Tüm Alaşehir halkına herşeyi tüm gerçekliği ile yazmaya karar verdik. Tarafımıza gelen bilgi ve iddialara göre A.B’nin geçmişte İstanbul’da yaşadığı orda da ahlak dışı ilişkilerin içine girdiği birçok kişiye zarar verip iftira attığını biliyor muydunuz?

Sevgili okurlarım gerçek ama yansız yazılarımız devam edecek lütfen takip edin…

794 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle