Hoşgeldiniz  

DOĞRU VE DÜRÜST HABERCİLİĞİN YÜZ KARALARI…

RAMİZ DAYI | 01 Eylül 2019 | Alt, Foto Galeri, Güncel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Üst, Yaşam


RAMİZ DAYI
ramizdayiii45@gmail.com

Her şeyden önce haber, gerçek olmalıdır. Başka bir deyişle, ilk kez duyduğumuz dedikodular ve söylentiler, doğruluğu ispatlanana kadar habere dönüştürülemez.

Gazeteci Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir ?

Gazeteci olmak için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Gazetecilik Bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak gerekmektedir. Sosyal ya da Siyasal Bilimler alanında diplomaya sahip olup mesleğe yönelik kabiliyeti bulunan kişiler de gazetecilik yapabilmektedir.

Bu ülkede iktidar yandaşlarından ziyade muhalefet yandaşlarıdır asıl parayı kıran.. Şuan köşe yazarlarından en çok para kazananlara bakın anlarsınız.

 

Haberin unsurları

Muhabir, haberini gerçek olaylar, durumlar ve açıklamalar üzerine kurmak zorundadır. Olayları, durumları ve açıklamaları bir araya getirirken bazı sorular sorar. Bu sorular gazetecilikte 5N+1K olarak nitelendirilir.

Ne?   Nerede?  Ne zaman?  Nasıl?   Neden?  Kim ?

İster magazin haberi, isterse siyasi bir polemik haberi olsun, her haberde bu 6 unsurun bulunması zorunludur. Kimi zaman bu unsurlardan biri ötekinden daha önemli olabilir; ancak bu, önemsiz olan unsurun haberde belirtilmemesini gerektirmez. Olaylar, durumlar ve açıklamaların ne olduğu, kim tarafından yapıldığı, ne zaman olduğu, nasıl meydana geldiği gibi ayrıntılar haberde yer almıyorsa, bu haber eksik bir haberdir. Dolayısıyla okur ya da izleyici gerektiği kadar açık ve öz olarak aydınlatılmamış olur. 

                                       

Saygı değer okurlarımız size herzaman doğru haber ve bilgiyi aktaracağımıza söz verdik bundan dolayı önce sizlere haberciliğin ve gazeteciliğin ne olduğu konusunda bilgi vermek istedim.Farklı yayın sitelerinde son zamanlarda yazdığı yazılarla dikkatimizi çeken Cemali Atalay,Yekta Yaktı beyler hep şunu dile getirmekteler doğru ve yansız haber.Kendilerine sormak isterim yaptığınız haber yada yazılar ne kadar doğru gerçekten doğru ve tarafsız yazılar mı yazıyorsunuz?

Yoksa yazdığınız yazılar sahiplerinizin istediği yönde mi?

Sayın Cemali Atalay’a sesleniyorum demişsiniz ki “Büyük insanlar fikirlerle,vasat insanlar olaylarla, küçük insanlarda şahıslarla uğraşır”

Siz hangisi oluyorsunuz?

Şu anki yazdığınız yazılarda yalnızca olaylara ve şahıslarla uğraşmış olmanız gerçekten VASAT ve KÜÇÜK bir insan olduğunun en büyük kanıtıdır. Siz ki emekli bir eğitimcisiniz ve Edirnelisiniz ayrıca yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok kere Alaşehir Devlet Hastanesi’ne gidip tedavi olmuşsunuz. Yaptığınız her haberde Alaşehir’e zarar verdiğinizi ,bir kamu kuruluşu olan Alaşehir Devlet Hastanesi’ne verdiğiniz zararın farkında mısınız? Yoksa bu yazıları yazmak için şahsınıza ödenen meblalar sizi bunları düşünmekten alımı koyuyor?

Eğer biraz tarafsız ve doğru habercilik anlayışına sahip olsaydınız Alaşehir Devlet Hastanesi’nde hertürlü idari soruşturma olduğunu aynı anda Savcılığında bu konuda gerekli işlemlere başladığını bilir ve ısrarla sadece iddiadan ibaret olan ve kanıtlanmamış magazinvari yazılar yazmazdınız.

Sayın Atalay demişsinizki iş çığırından çıkıyor. Acaba işlerin çığrından çıkmasını isteyen ve bu yönde yazıları yazan siz değil misiniz?

Siz öğrencilerinize geçmişte doğruluğu ve dürüst olmayı böyle mi öğrettiniz. Bu kadar yazı yazıyorsunuz Hiç mi bu sürekli karaladığınız Hastaneye gidip tedavi ihtiyacınız olmayacak insanların yüzüne nasıl bakacaksınız sorarım size.

Ayrıca demişsinizki paylaşımları yapanlar manyaklar,dengesizler,piyon niyetine kullanılıyor.SİZ KİMİN PİYONUSUZ? Sayın Atalay.biz gerçekleri araştırıp doğrular üzerinde yazılar yazmaya çalışırken asıl sizin gibi medyanın yüz karası piyonlar olayları çarpıtıyorsunuz.Siz Adalet misiniz? Siz Yargı mısınız? Siz Bakanlık müfettişi misiniz? Siz nesiniz? İki lafınızdan biri İdare neden Görevden alınmıyor ,neden Ak Parti’nin yükü halkın sırtından kaldırılmıyor? Sayın Atalay Kamu kuruluşları ilgili Bakanlıklara bağlıdır görevden almayı da atamayı da onlar yapar bu konuda bilginiz yoksa aydınlatalım ayrıca bunu sorgulayacak olan siz değilsiniz önce bunu bilin. İkincisi burası Demokratik bir ülke herkes özgür iradesi ve siyasi düşüncesi doğrultusunda hareket eder. Ülkenin hicbiryerinde zorlama yoktur ve Alasehirde de aynıdır. Sanırım sizin daha doğrusu size bu yazıları yazdıran kişi Ali Bozkaya’nın isteği bunlar. Çünkü bir gerçek haberci bu kadar yanlı haber yazamaz ,yazmamalıdır. A.B isimli şahıs hem kamu idaresini hemde Ak parti ilçe başkanlığını hedef almış ve kelle koltukta hertürlü karalamayı ve suçlamayı yapacağına and içmiş ,bugüne dek herturlu ahlak dışı iliskilerde bulunmuş eşinden ayrılmış Alaşehir’e gelmiş burdada yapacağını yapmaktan vazgeçmemiş hem kurum amirlerine hakaret,hem ilişki yaşadığı bayana hertürlü fiziksel sözel şiddet(kayıtlı tüm belgeler elimizde),hem de kurumda otomasyon biriminde çalışırken kurumun bilgi belge gizliliğini ihlal ederek tüm bilgileri çalmış ve dışarı aktarmış, yalancılıkta ve iftira atmakta profesyonel olmuş biriyle ne işiniz olur biz medya gurubu olarak şaşkınlık içindeyiz.

Demişsiniz ki kuru gürültüye pabuç bırakmayacağız..
Asıl kuru gürültü yapan siz ve sizin gibi olan çıkar uğruna yazı yazan kişilerdir. Ayrıca sizin gibi nerde neyi yazacağını kimi karalayıp kimi aklayacağını bilemeyen Sayın Yekta Yaktı beyfendiye’ de sesleniyorum. Sayın Yaktı yazdığınız yazılar magazin foremenine geçti. Alaşehir halkına zarar veriyorsunuz,bakınız Dokturun bitanesi gitmiş bunun devamı da gelecek bunların sebebi siz ve sizin gibi para için yazı yazan kişilerdir.Daha önce oturmuş karşılıklı konuşmuşsunuz Alaşehir’i nasıl biterebiliriz diye mi konuştunuz yoksa insanlara nasıl çamur atarız da görevlerinden ederiz diye mi konuştunuz?

 

                                   

Sevgili okurlarım takdir sizindi

r. Ancak bu insanların yazdığı yazılarla ordan özellikle tek siyasi parti olan Ak Parti ilçe başkanlığına saldırmaları ile ve ellerinde delil belge olmadığı halde Alaşehir Devlet Hastanesindeki tüm çalışanlara yönelik suçlamalarla kendilerinin kimlerin yandaşı olduklarını kanıtlıyorlar.Bunlar gibi insanların yazılarına itibar etmeyiniz.Çıkar için haber yapılmaz birilerini kahraman yapmak için yazı yazılıp haber yapılmaz. Gerçek habercilik ve gazetecilik anlayışında Bir kamu kuruluşunda bir hata yanlışlık varsa ve üst makamlarca gerekli soruşturma yapılıyorsa ve yargıda da inceleniyorsa sonucu beklemek gerekmektedir. Devletimiz gerekli Bakanlıklarını harekete geçirmiştir.Gerekli Müfettişlerini görevlendirmiştir ve Yüce Adaletin yargısı da tecelli edecektir. 


Sayın Yaktı ve Atalay doğru ve dürüst haberciliğin yüz karasıdır.Bu ve bunun gibi kişilerin yazılarına itibar etmeyiniz.

Her zaman doğru ve dürüst haberciliğin peşindeyiz.Saygılar bizden sevgili okurlarımıza.

       

RAMİZ DAYI;

– İyi kötü ne varsa yapan kendisiyken, tutar suçu yükler kendinden başkasına.
– Sırtını duvara dayayan mı köşeye sıkışmıştır? Yoksa arkasına dikkat etmeyen mi kardeş?

 

1265 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Alasehirsondakika.com © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle